Życzenia dla górnika

Święto Barbórki to okazja, aby podziękować górnikom za ich ciężką pracę i poświęcenie. W tym artykule podzielimy się kilkoma pięknymi życzeniami dla górnika, które możesz wysłać swoim bliskim, aby podziękować im za ich trud oraz wyrazić szacunek i szacunek dla profesji górniczej.

Jak górnicze święto obchodzono na przestrzeni dekad

Święto Barbórki obchodzone jest co roku 6 grudnia. Jest to dzień świętości św. Barbary, patronki górników i hutników. Na tę okazję górnicy i hutnicy przygotowują się wyjątkowo. Z tej okazji składajmy życzenia naszym ciężko pracującym górnikom i hutnikom oraz ich rodzinom.
Na przestrzeni dekad obchody Barbórki ulegały zmianom, od poważnych religijnych ceremonii po radosne imprezy z zabawami i uroczystymi paradowaniu.

W dawnych czasach wierzono, że święta Barbara pomaga górnikom w bezpiecznym wydobyciu węgla. Aby upamiętnić jej patronat, górnicy składali ofiary ogniem i modlitwami. Obecnie tradycyjne ceremonie są mieszane z bardziej radosnymi formami obchodów, takimi jak akademie i koncerty. Niektóre kopalnie organizują również uroczyste procesje ze sztandarami i orkiestrami.

Uroczystości Barbórek ciesz ą się ogromnym powodzeniem wśród górników i ich rodzin. Jest to okazja do świętowania i przypomnienia, jak ważne było i nadal jest zawodu górnika.
Jest to również okazja do upamiętnienia górników, którzy stracili życie w swojej pracy. Na przestrzeni dekad odbywa się uroczysta msza, na której służba zdrowia oddaje cześć ofiarom wypadków górniczych. Na zakończenie obchodów Barbórek, górnicy i ich rodziny zwykle spotykają się na poczęstunku i wspominają tego dnia.

Jak widać, obchody Barbórki mają długą historię, która zmienia się na przestrzeni dekad. Jest to wyjątkowe święto dla górników i ich rodzin, a także okazja do szacunku i upamiętnienia tych, którzy stracili swoje życie wykonując niebezpieczną pracę.

 

Życzenia z okazji Dnia Górnika

W dniu święta górnika, jak co roku, przesyłamy naszym rodzinom i przyjaciołom specjalne życzenia. Dziś szczególnie dla tych, którzy trudnią się tą ciężką i niebezpieczną pracą. By nadzieja na lepsze jutro nigdy ich nie opuściła!

Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku
wielu pracuje dzielnych górników.
Ciężka to praca czarnego człowieka,
dzwonią kilofy pot z czoła ścieka.
Gdy nam słoneczko zagląda do domu,
górnik pracuje w kopalni zmęczony.
Za czarny węgiel i za sól białą
chwała górnikom dzielnym wytrwałym.

Z okazji Dnia Górnika gorąco życzę, aby w trakcie wykonywania codziennych obowiązków towarzyszyło Ci zawsze poczucie bezpieczeństwa – i to zarówno bezpieczeństwa własnego życia i zdrowia. Szczęść Boże!

Mijają dni pracy na kopalni,
Górnicy na szychta chodzą,
Na dole w pocie czoła pracują.
Aż w końcu dzień upragniony,
Za poczciwe wydobywanie węgla,
Świętej Barbary nadchodzi święto.
Barbara patronką jest górników,
Tych, którzy dla wszystkich ludzi węgiel wydobywają,
By w ich domach było ciepło,
By płomienie nie wygasły.
Bo przecież tłumaczyć nie trzeba,
Że górników święto czwartego grudnia,
To właśnie „Barbórka”!

Niych wom szychta je wesoło,
niych niy poci się wom czoło,
niych tworz wasza ni bydzie brudno,
niych praca ni bydzie trudno,
niych zarobków bydzie wiele,
w dni robocze i niedziele.

Dla górnika słonecznik koniecznie!
Niech pod ziemią mu będzie słoneczniej.
Kiedy w czarny węgiel się wwierca,
W bardzo czarnym, podziemnym chodniku
Niech słonecznik mu świeci od serca!

Mamy elektryczność, radia słuchać możesz.
Gna pociągów tysiąc, okręt mknie przez morze,
Przemysł się rozwija w hutach i fabrykach.
Czyjej pracy zawdzięczając? No pewnie górnika!!
Pali się pod blachą, kot na piecu mruczy,
Mama fartuch szyje, starszy brat się uczy.
Węgiel płonie jasno, ciepłem mnie przenika.
Z czyjej pracy korzystamy? No pewnie górnika!

Życzę Ci, aby w tych trudnych czasach praca zawodowa przynosiła jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów, a sprawy osobiste układały się zgodnie z twoimi oczekiwaniami i marzeniami. Szczęść Boże górnikom!

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!

Z okazji Barbórki wszystkim braciom Górnikom składamy serdeczne życzenia, aby ich praca była bezpieczna i zawsze wracali cali i zdrowi do domu. Szczęść Boże!

Z okazji Barbórki wszystkim braciom Górnikom składamy serdeczne życzenia, aby ich praca była bezpieczna i zawsze wracali cali i zdrowi do domu. Szczęść Boże!